Wywiad z nowym trenerem Błonianki.

Panie trenerze jak to się stało że został Pan trenerem pierwszej drużyny Błonianki?

To pytanie nie do mnie, tylko do zarządu klubu. Wiem, że było wielu kandydatów ,ale ostatecznie zdecydowano się na moją osobę.

Czy może Pan przedstawić swoją osobę, przebieg kariery jako zawodnik i trener?

Nie byłem wielkim piłkarzem, ale grałam w kilku klubach na Mazowszu, m.in. FC Piaseczno, Pogoń Grodzisk Mazowiecki, KS Łomianki, RKS Okęcie Warszawa, RKS Marymont, RKS Mirków Konstancin-Jeziorna, no i oczywiście Olimpia Warszawa, gdyż jestem jej wychowankiem. Jako trener rozpocząłem prace z juniorami Dolcanu Ząbki, z którymi zająłem trzecie miejsce na Mazowszu. Następnie prowadziłem RKS Sarmate w Lidze Okręgowej. Później byłem II trenerem w GKP Targówek (III Liga) oraz w Hutniku Warszawa (IV Liga). Przed Błonianką prowadziłem Marcovie Marki, z która dwukrotnie walczyłem o awans do IV Ligi niestety tylko dwa razy 3 miejsce. Co teraz się wydarzy to czas pokaże.

Jak ocenia Pan potencjał pierwszej drużyny Błonianki Błonie?

Uważam, że siłą zespołu jest wyrównana kadra oraz doświadczenie zawodników, którzy w przeszłości grali w wyższych ligach. Natomiast komfort pracy z tymi zawodnikami daje mi pewnego rodzaju ból głowy co do ustalania pierwszej jedenastki na dany mecz, ale to duży plus dla sztabu trenerskiego.

Jaki styl gry trener preferuje i w jakim ustawieniu taktycznym zobaczymy zespół Błonianki pod Pana rządami? Czym będzie się charakteryzował Pana drużyna?

Ustawienie zespołu podyktowane będzie przede wszystkim preferencjami zawodników do danego stylu i to po określonej ilości gier w okresie przygotowawczym będę mógł precyzyjnie określić w jakim ustawieniu będziemy zaczynać dane mecze. Na pewno będziemy starać się utrzymywać długo przy piłce i być cierpliwym w budowaniu ataku pozycyjnego, choć atak szybki też nam nie będzie obcy.

Ostatnio współpraca między pierwszą drużyną a rezerwami nie układała się najlepiej, jak Pan będzie chciał teraz to poukładać?

Decyzje o współpracy zostawiam trenerowi II drużyny, gdyż to on pracuje na co dzień z rezerwami naszego klubu i on oceni jakie ma potrzeby jeśli chodzi o pomoc z I zespołu. Ja na pewno ze swojej strony jestem otwarty na wszelką współprace i ewentualną pomoc ,zależy mi by oba seniorskie zespoły dobrze i z sukcesami reprezentowały klub.

Zaczęliśmy przygotowania do rundy rewanżowej, jak będą one wyglądały?

Okres przygotowawczy jest podzielony na trzy etapy. W każdym z nich będziemy pracować o zmiennej intensywności oraz zmiennych obciążeniach i wierzę, że tego typu plan/program pozwoli nam dobrze wystartować w okresie startowym.

Jakie cele stawia Pan przed drużyną w rundzie rewanżowej?

Uważam, że osoba mojego poprzednika zbudowała bardzo silny i wymagający zespół dla przeciwników. Obecnie zespół zajmuje wysokie miejsce w tabeli, postaram się dołożyć troszkę moich złotych myśli by zespół w ostatecznym rozrachunku zajął wyższe niż 6 miejsce w obecnym sezonie.

Dziękuję bardzo za rozmowę i życzę powodzenia na ławce trenerskiej Błonianki.

Nie dziękuje ,ale życzę sobie i drużynie byśmy mogli do tej rozmowy wrócić za rok, a to będzie oznaczać że cel realizujemy małymi krokami.