MZPN przyznał czwartoligowe licencje na sezon 2017-18.

Kilka dni temu Komisja ds. Licencji Klubowych MZPN rozpatrzyła wnioski licencyjne klubów IV ligi na sezon 2017-18.

Licencję bez nadzorów otrzymały:Wisła II Płock (dotyczy boiska przy ul. Kolejowej), Mazovia Mińsk Mazowiecki, MKS Przasnysz, Błękitni Raciąż, Victoria Sulejówek, Mszczonowianka Mszczonów, KS Konstancin i Orzeł Wierzbica (klub spadł do LO).

Nadzór infrastrukturalny otrzymały:

Wisła II Płock (stadion przy ul. Sportowej) - chodzi o odpowiednią liczbę miejsc na ławkach rezerwowych oraz odpowiednie pobocze pola gry (termin: 31 lipca 2017)

Pilica Białobrzegi - odpowiednie pobocze pola gry (do 31 lipca 2017), a także każdorazowe zapewnienie bezpiecznego przejścia z szatni na boisko oraz każdorazowe zabezpieczenie narożników pola gry sztuczną murawą

Oskar Przysucha - każdorazowe zabezpieczenie bezpiecznego przejścia z szatni na boisko.

Proch Pionki - każdorazowe zabezpieczenie bezpiecznego przejścia z szatni na boisko.

LKS Promna - konieczność złożenia dokumentu (do dnia 31 lipca 2017) potwierdzającego prawo do użytkowania obiektu w Falęcicach; każdorazowe zapewnienie bezpiecznego przejścia z szatni na boisko.

Energia Kozienice - każdorazowe zapewnienie bezpiecznego przejścia z szatni na boisko oraz każdorazowe zabezpieczenie narożników pola gry sztuczną murawą

Broń Radom - brak dokumentu potwierdzającego prawo do użytkowania obiektu w sezonie 2017-18.

Czarni Węgrów - dokument potwierdzający prawo do użytkowania obiektu (termin: do 28 lutego 2018)

Podlasie Sokołów Podlaski (klub spadł z IV ligi) - wykonanie pełnego wygrodzenia sektora kibiców gości (do 15 sierpnia 2017).

Ostrovia Ostrów Mazowiecka (klub spadł z IV ligi) - wykonanie podwyższenia wygrodzenia sektora kibiców gości do 2,20 m. (do 15 sierpnia 2017)

KS Łomianki - podwyższenie wygrodzenia pola gry (do 31 lipca 2017)

Hutnik Warszawa - dokument potwierdzający możliwość użytkowania stadionu przez cały sezon 2017-18 (termin: do 28 lutego 2017)

Mazur Karczew - podwyższenie ogrodzenia sektora kibiców gości od strony boiska do 2,20 m (do 31 lipca 2017).

MKS Piaseczno - dostosowanie wielkości szatni do wymogów licencyjnych IV ligi

Błonianka Błonie - wydłużenie pola gry do wymaganych 100 metrów (do 31 lipca 2017), dokument potwierdzający prawo użytkowania stadionu przez cały sezon (do 28 lutego 2017)

KS Raszyn (spadł z IV ligi) - dokument potwierdzający prawo użytkowania obiektu.

Nadzór finansowy otrzymały

Bzura Chodaków (brak dokładnych informacji, termin wypełnienia do 30 czerwca 2017)

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - zaległe zobowiązania wobec MZPN (termin upłynął 30 maja 2017)

Nadzór personalny otrzymały

Szydłowianka Szydłowiec - aktualna licencja trenera I zespołu (termin: do 31 lipca 2017)

Proch Pionki - aktualna licencja trenera I zespołu (termin: do 31 lipca 2017)

LKS Promna - aktualna licencja trenera I zespołu (termin: do 31 lipca 2017)

Energia Kozienice - aktualna licencja trenera I zespołu (termin: do 31 lipca 2017)

Czarni Węgrów - aktualna licencja trenera I zespołu (termin: do 31 lipca 2017)

Pogoń II Siedlce - aktualna licencja trenera I zespołu (termin: do 31 lipca 2017)

Mławianka Mława - odpowiednie uprawnienia spikera

KS Łomianki - trener z wymaganymi uprawnieniami (termin do 31 lipca 2017)

Ożarowianka Ożarów Mazowiecki - trener z wymaganymi uprawnieniami (termin do 31 lipca 2017)

Dolcan Ząbki - trener z wymaganymi uprawnieniami (termin do 31 lipca 2017)

Mazur Karczew - aktualna licencja trenera I zespołu (termin: do 31 lipca 2017)

MKS Piaseczno - trener z wymaganymi uprawnieniami (termin do 31 lipca 2017)

Sparta Jazgarzew - aktualna licencja trenera I zespołu (termin: do 31 lipca 2017)

Błonianka Błonie - trener z wymaganymi uprawnieniami (termin do 31 lipca 2017)

Kary i upomnienia

Mazur Karczew - 300 złotych kary za niezrealizowanie zaleceń Komisji Weryfikacyjno-Licencyjnej

MKS Piaseczno - upomnienie za niezrealizowanie zaleceń Komisji Weryfikacyjno-Licencyjnej

Błonianka Błonie - 150 złotych kary za złożenie po terminie wniosku.

Grom Warszawa - 150 złotych kary za niekompletny wniosek

Unia Warszawa - 150 złotych kary za złożenie po terminie wniosku.

Bug Wyszków - 150 złotych kary za niekompletny wniosek.

Do 30 maja wstrzymano nadanie licencji (wnioski nie zostały rozpatrzone) następującym klubom:

MKS Ciechanów - wezwanie do uiszczenia opłaty licencyjnej i zaległości wobec MZPN (termin upłynął 30 maja 2017)

Znicz II Pruszków - wezwanie do uiszczenia opłaty licencyjnej (termin upłynął 30 maja 2017)

Wilga Garwolin - informacje o stadionie zawarte we wniosku nie spełniają wymogów czwartej ligi: chodzi o wymiary boiska, liczba miejsc siedzących, pojemność sektora gości, liczba miejsc na ławce rezerwowych oraz brak aktualnej weryfikacji boiska. Termin weryfikacji i poprawnego wypełnienia informacji o stadionie upłynął 30 maja 2017 roku.

Grom Warszawa (klub spadł do LO) - brak dokumentu potwierdzającego prawo użytkowania stadionu w sezonie 2017-18, brak 80 indywidualnych miejsc siedzących na trybunie, brak trenera z uprawnieniami do prowadzenia klubu IV ligi (termin uzupełnienia - do 30 maja 2017)

Unia Warszawa - nieuregulowanie zobowiązań wobec MZPN (termin: do 30 maja 2017)
Licencji nie otrzymał:

Bug Wyszków - nieuregulowane zobowiązania wobec MZPN, brak aktualnego wyciągu z KRS lub ewidencji starostwa, brak dokumentu potwierdzającego prawo do dysponowania obiektem w sezonie 2017-18, brak trenera z wymaganymi uprawnieniami, brak 30 indywidualnych miejsc na trybunie, brak deklaracji udziału zawodników młodzieżowych w meczu.

źródło: mzpn.pl, newsypilkanamazowszu.blogspot.com