Trwają rozgrywki o Puchar Polski w okręgu warszawskim

Trwają rozgrywki o Puchar Polski w okręgu warszawskim.

Okęcie Warszawa lub Tajfun Brochów pierwszym rywalem Błonianki Błonie.

Jak co roku, wraz z początkiem ligowej batalii, ruszają okręgowe rozgrywki o Puchar Polski. Tutaj może wystąpić każda drużyna seniorska rywalizująca na najniższych szczeblach piłkarskiej hierarchii, jak również zespoły juniorskie czy też niezrzeszone w OZPN drużyny amatorskie. Zespoły z Klasy A i B nie mają obowiązku uczestnictwa w rozgrywkach a dopiero przedstawiciele Ligi Okręgowej, IV Ligi i wyższych z obowiązku dołączają do rywalizacji w kolejnych rundach.
Oczywiście aby dotrzeć do finału ogólnopolskiego należy przebrnąć sito eliminacji okręgowych. Najlepsze zespoły zakwalifikują się do etapu wojewódzkiego, którego zwycięzca awansuje rozgrywek o zasięgu krajowym. W tym sezonie decyzją centrali, podjęto decyzję o podniesieniu stawki i tak oto zwycięzca szczebla wojewódzkiego oprócz sportowego sukcesu otrzyma 40.000 zł nagrody (finalista 10.000zł).

W okręgu warszawskim rozegrano już dwie rundy Pucharu Polski z udziałem zespołów z Klas A i B, drużyn niezrzeszonych oraz przedstawicieli Ligi Okręgowej. Nie zabrakło sensacyjnych zwycięstw ekip amatorskich, wysokich wygranych wyżej notowanych zespołów oraz standardowego "odpuszczania" Pucharu Polski przez część drużyn.
W poniedziałek, MZPN rozlosował pary III rundy oraz przygotował rozstawienie drużyn czwartoligowych w meczach IV rundy. W ten sposób pierwszego rywala na drodze do Ligi Europy poznała Błonianka Błonie :)

Los skojarzył naszą drużynę ze zwycięzcą meczu pomiędzy Okęciem Warszawa a Tajfunem Brochów. Oba zespoły z A Klasy mają za sobą już dwie rundy. Okęcie pokonało AKS Zły Warszawa (1:1, k. 5:3) oraz Marcovię Marki 4:1, natomiast Tajfun Brochów wygrał z Turem Jaktorów 3:2 a następnie z Milanem Milanówek 4:0.

Mecze III rundy odbędą się 5 września a IV runda została zaplanowana na 12 września.