Strata trzech punktów w drugiej połowie!

W sobotę druga drużyna Błonianki Błonie podejmowała na stadionie przy ulicy Legionów drużynę Piasta Feliksów. Goście w rundzie wiosennej są zespołem który na 5 rozegranych spotkań przegrał tylko jedno z liderem A-klasy - LKS Osuchów, a w pozostałe 4 spotkania kończyły się trzy punktową zdobyczą graczy Piasta. Nasz zespół w w rundzie jesiennej skompromitował się na wyjeździe gdzie przy prowadzeniu jedną bramką, przegrał całe spotkanie 7:1 co było dodatkową motywacją przed sobotnim spotkaniem.

Pierwsze minuty to spokojna gra naszych zawodników, którzy co chwila znajdowali się pod polem karnym gości ale żadna z tych sytuacji nie została zakończona niebezpiecznym strzałem. Nasi zawodnicy z każdą minutą nabierali coraz większej odwagi w akcjach ofensywnych co pozwoliło już w 9 minucie wyjść na prowadzenie po akcji Głowackiego i Orackiego. Ten pierwszy pięknie podaje do Oskara, który zastawia się przed obrońcą Piasta i wykorzystuję sytuację sam na sam z bramkarzem. Po strzelonej bramce gracze Błonianki dalej spokojnie prowadzili grę głównie lewą stroną boiska. Większość akcji kończyło się stałymi fragmentami z których jednak nie potrafiliśmy już sobie stworzyć sytuacji bramkowych. W 20 minucie gracze Piasta przeprowadzili pierwszą groźną akcję, która zakończyła się sporym zamieszaniem i na całe szczeście nasza obrona spokojnie wyprowadziła piłkę. Po tej akcji Błonianka znowu zaczeła spokojnie prowadzić grę. Tym razem akcja zaczeła się prawą stroną gdzie Łukasz Mikulski długim podaniem znajduje Orackiego, który zgrywa do Bonarskiego a ten kończy akcję strzałem. 2-0 dla Błonianki. W 27 minucie goście nie potrafiąc przedostać się pod naszą bramkę oddają groźny strzał z 30 metra ale nasz doświadczony bramkarz ze spokojem wybija piłkę na rzut rożny. Chwilę po tym Piotr Wojstasik przeprowadza piękną akcje prawym skrzydłem gdzie 'wkręca' obrońcę Piasta w ziemię, znajduje Oskara Orackiego, który z wielkim spokojem kończy akcję strzałem i daje prowadzenie 3-0. Przy tym wyniku goście zaczęli grać dużo odważniej. Trzeba tutaj pochwalić naszych napastników którzy wspierali naszych obrońców, często wracając za akcjami Piasta. W 35 minucie Piast jednak znalazł lukę w naszej obronie i jeden z zawodników wychodzi sam na sam z Mateuszem Żebrowskim. Mateusz jednak znowu pokazuje wielkie doświadczenie i nie pozwala na stratę bramki. W 44 minucie Błonianka przeprowadza kolejną akcję. Piotr Wojtasik tym razem ze środka boiska podaje do Oskara który zagrywa do Bartosza Piwowarskiego na głowę: 4-0 dla Błonianki! Niestety nasza drużyna nie potrafiła zachować koncentracji do końca pierwszej połowy. Przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania gracze Błonianki pozwalają na przeprowadzenie takiej samej sytuacji jak z 35 minuty - tym razem jednak zawodnik gości nie daje szans Mateuszowi. Pierwsza połowa kończy się prowadzeniem 4:1, jednak goście strzelając w końcówce dali naszym piłkarzom do zrozumienia że ten mecz jeszcze się nie skończył.

Drugą połowę obie drużyny zaczęły z jedną zmianą. W zespole Błonianki za Rafała Głowackiego wszedł Hubert Liszkiewicz. Początek drugiej połowy jak można było się spodziewać to ataki Piasta Feliksów. Już w 47 minucie kolejna sytuacja sam na sam, ale kolejny raz Mateusz ratuje nasz zespół przed utratą bramki. W przeciwieństwie do pierwszych 45 minut, druga część spotkania znacznie się zaostrzyła i niestety w 50 minucie gracze Piasta potrafili to wykorzystać. Po faulu naszego obrońcy w polu karnym sędzia dyktuje rzut karny i nasze prowadzenie topnieje na 4:2. Kolejne 10 minut to walka w środku boiska bez żadnych akcji bramkowych. W 60 minucie kolejna zmiana w zespole Błonianki: za Wojtasika wchodzi Adrian Wasiak. W drugiej połowie znowu daje o sobie znać Oskar Oracki. Osamotniony w ataku przeprowadza indywidualną akcję oddając strzał mając przy sobie 3 obrońców Piasta. Piłka trafia w poprzeczkę, po czym odbija się poza linią bramkową. Sędziowie jednak nie uznają tej bramki, ponieważ ani główny ani liniowy nie potrafili ze swoich pozycji ocenić czy padł gol. Po tej akcji goście się trochę cofnęli i kolejne 10 minut spotkania toczyło się w środku przy większym posiadaniu piłki przez zawodników Błonianki. Zawodnicy Piasta widząc że gospodarze kontrolują spotkanie przeszli do najprostszych rozwiązań. Zaczęli grać długą piłką na swoich skrzydłowych i napastników co okazało się bardzo skuteczne. W 76 minucie przeprowadzili akcję prawą stroną i po błędach obrony Błonianki napastnik Piasta dostaje podanie i wychodzi sam na sam z naszym bramkarzem. Akcja kończy się golem i prowadzimy już tylko jedną bramką. W 81 minucie kolejny błąd obrony i kolejna sytuacja sam na sam. Kolejny raz napastnik Piasta nie daje szans Mateuszowi i doprowadza do remisu 4:4. W tych ostatnich 10 minutach gracze Piasta pokazali naszym zawodnikom że koncentracja jest potrzebna przez 90 minut. Za stracone bramki nie można jednak obwiniać tylko graczy defensywnych - gracze Piasta mieli bardzo dużo czasu podczas wyprowadzania tych ataków, co pozwoliło im na bardzo dokładne podania do napastników. Po tych dwóch ciosach zawodnicy Błonianki przeprowadzili bardzo groźną sytuację w 85 minucie. Bonarski dostaje podanie od Orackiego i wychodzi sam na sam, ale w ostatniej chwili obrońca Piasta zahacza naszego napastnika metr przed polem karnym. Obrońca gości otrzymuję czerwoną kartkę a my mamy rzut wolny. Do piłki podchodzi Paweł Mędygrał, ale niestety jego strzał broni bramkarz gości, nie pozwalając znowu wyjść nam na prowadzenie. Ostatnie minuty spotkania to kilka akcji z obu stron ale wynik nie uległ już zmianie.

Po trzech ostatnich meczach u siebie pozostaje duży niedosyt, ponieważ wyniki nie odzwierciedlały gry naszego zespołu. Niestety w końcowym rozrachunku to wynik jest najważniejszy. Już w najbliższą sobotę o 15:00 gramy spotkanie derbowe z Passovią w Passie! Pełni nadziei i woli walki przystępujemy do tego meczu, gdyż wiadomo jakiej wagi to mecz.

Skład: Żebrowski- Mikulski Łukasz, Mędygrał, Koperda, Mikulski Sebastian, Wojtasik JR, Gajewski, Piwowarski, Głowacki, Bonarski, Oracki

Zmiany: 46' Głowacki-Liszkiewicz 60' Wojtasik jr- Wasiak

Bramki: Oracki 2,Bonarski, Piwowarski

Żółte kartki: Bonarski, Mędygrał