Ramowy terminarz na rundę wiosenną w IV lidzie i ligach warszawskich!

Znany jest już ramowy terminarz na rundę wiosenną sezonu 2016-17 w IV lidze i ligach warszawskich.

Oto szczegóły:

IV liga:Pierwsza kolejka rundy rewanżowej została zaplanowana na weekend 4-5 marca. Zakończenie rozgrywek 17-18 czerwca. Trzy kolejki w maju zostaną rozegrane w terminach środowych - 3, 17 i 31 maja (kolejki nr 29, 32 i 35). Terminy barażowe o awans do III ligi (i ewentualnie utrzymanie w IV lidze) zostały ustalone na weekend 24-25 czerwca oraz weekend 28 czerwca.

LO Warszawa:Runda wiosenna zostanie zainaugurowana w weekend 18-19 marca. Zakończenie rozgrywek w weekend 17-18 czerwca. Kolejka numer 26 zostanie rozegrana w środę 24 maja. Ewentualne baraże o utrzymanie w LO zostaną rozegrane w tych samych terminach, co baraże czwartoligowe.

Klasa A i Klasa B:Tu MZPN być może wprowadza w błąd. Podany ramowy terminarz na pewno jest odpowiedni dla grupy I klasy A - inauguracja 18-19 marca, koniec sezonu 17-18 czerwca i środowa kolejka rozgrywana 17 maja (nr 25).

Gdyby uznać, że podobne rozwiązania będą zastosowane we wszystkich klasach A i B - wszystkie startowałyby 18/19 marca (co jest prawdopodobne), wszystkie grałyby jedną kolejkę w środę (co jest bez sensu biorąc pod uwagę termin zakończenia sezonu i raczej niemożliwe), a rozgrywki zostałyby zakończone w weekendy 3/4 czerwca (klasa A) i 20/21 maja (klasa B).

Bardziej prawdopodobny jest więc scenariusz, w którym klasa A (grupa II, III i IV) rozpoczynają rozgrywki w dniach 18/19 marca i kończą w weekend 10/11 czerwca (bez terminów środowych) - ewentualnie zaczynają i kończą tydzień później. Z kolei klasa B przy starcie razem z klasą A zakończyłaby rozgrywki w ostatni weekend maja (bez terminów środowych) - bardziej rozsądnym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę choćby prawdopodobny stan wielu boisk klasy B, byłoby jednak przesunięcie startu na przykład na pierwszy weekend kwietnia i zakończenie rozgrywek w drugi weekend czerwca. "Piłka na Mazowszu" będzie śledzić, jakie ostatecznie decyzje zostaną podjęte odnośnie tych grup.

Ważne:Ewentualne baraże o pozostanie w klasie A zostały zaplanowane na ten sam termin co w IV lidze i LO.

Puchar Polski Mazowsze:Pierwsza runda wojewódzkiego PP została zaplanowana na 12 kwietnia, ćwierćfinały mają zostać rozegrane 26 kwietnia, półfinały 10 maja, zaś mecz finałowy 24 maja.

źródło: mzpn.pl

Ps."Piłka na Mazowszu" uzyskała już informację o ramowym terminarzu dla trzech brakujących grup warszawskiej klasy A.

Otóż grupa II, grupa III i grupa IV wystartują tydzień później niż grupa I, a więc w ostatni weekend marca, tj. 25-26. Rozgrywki zakończą natomiast tak jak grupa I - w weekend 18/19 czerwca. Zgodnie z przewidywaniami "Piłki na Mazowszu" (i panującymi zasadami) żadna z kolejek nie zostanie rozegrana w środku tygodnia, mecze będą rozgrywane tylko w terminach weekendowych.

Źródło:newsypilkanamazowszu.blogspot.com