Przegrana rezerw na zakończenie rundy jesiennej

W meczu 15 serii gier warszawskiej Ligi Okręgowej, Błonianka II Błonie poniosła porażkę 0:3 w Teresinie. Chyba największym zmartwieniem trenera Bartka Gołębiewskiego w ostatnich kolejkach były problemy ze skompletowaniem kadry. Powołania do pierwszej drużyny, kontuzje, kartki czy sprawy osobiste coraz częściej wykluczały kolejnych piłkarzy ze składu. Nie inaczej było i tym razem, gdyż tylko 13 zawodników pojechało na ostatni mecz w tym roku.

W przekroju całej rundy, Błonianka Błonie była wymagającym rywalem dla kilku mocniejszych zespołów. Jednak tabela dobitnie pokazuje, że cztery wygrane zostały odniesione tylko nad niżej notowanymi ekipami (ze Spartą, Ożarowianką, Blizne i Gromem). W meczach, w których dzieliliśmy się punktami, Błonianka prowadziła 4:2 z Rysiem (ostatecznie remisując 4:4), 4:0 ze Zniczem II (5:5), 3:1 z Chlebnią (3:3) i 2:0 z GKS Podolszyn (2:2). Z kolei w meczach z drużynami aspirującymi do gry w wyższej klasie rozgrywkowej należy szukać pozytywów, wyłapać błędy i wyczulać na nie w kolejnych potyczkach.

Po ostatnim wygranym meczu, z Gromem Warszawa, trener Gołębiewski z ulgą przyznał, że to zwycięstwo pozwoli spokojnie przepracować zimową przerwę. Szesnaście zdobytych punktów daje drobną przewagę nad "strefą spadkową", choć tą trudno wyznaczyć na półmetku rozgrywek... choćby ze względu na utworzenie V Ligi w sezonie 2022/2023.

Cieszy niezmiernie fakt, że zespół rezerw grający przez lata z przypiętą łatką jako ostoja dla miejscowych piłkarzy, stał się ważnym partnerem dla pierwszej drużyny. Na boiskach Ligi Okręgowej, w barwach beniaminka ogrywali się zawodnicy, którzy we właściwym momencie byli gotowi do gry w III Lidze w pełnym wymiarze czasowym i udźwignęli ten ciężar.

Na kolejne zwycięstwa podopiecznych Bartka Gołębiewskiego musimy poczekać do wiosny. Początek rundy rewanżowej został zaplanowany na weekend 19/20 marca 2022.