Oldboje przegrywają z Reprezentacją Polski

W niedzielnym meczu towarzyskim drużyn oldbojów, Błonianka Błonie przegrała 0:5 z Reprezentacja Polski +35 w futsalu

W pierwszej części spotkania to Błonianka była stroną dominującą. Nasi zawodnicy stworzyli zdecydowanie więcej dogodnych sytuacji strzeleckich. Szczęście sprzyjało jednak rywalom, gdyż czterokrotnie słupek lub poprzeczka ratowały biało-czerwonych od utraty bramki. Reprezentanci Polski nie potrafili przełamać dobrze grających defensorów z Błonia a między słupkami równie skutecznie poczynał sobie bramkarz. Szeroka kadra Reprezentacji pozwoliła na częste roszady zawodnikami grającymi w polu. Żywiołowa i szybka gra do przerwy mocno zmęczyła piłkarzy Błonianki co niewątpliwie miało wpływ na dalsze losy meczu. Po wznowieniu spotkania, kadrowicze przejęli inicjatywę i dość szybko objęli dwubramkowe prowadzenie. Nasza drużyna próbowała sforsować obronę gości ale ci wyciągnęli lekcję z pierwszej połowy i zaczęli wyprowadzać skuteczne kontrataki. Narastające zmęczenie sprawiło, że trzecia bramka zupełnie podcięła skrzydła. Błonianka nie rezygnowała ze zdobycia honorowego gola ale jednak to goście postawili przysłowiową "kropkę nad i".

Drużyna oldbojów Błonianki pomimo blisko miesięcznej przerwy od ostatniego meczu i niepełnego składu, pokazała się z dobrej strony. Szczególnie w pierwszej części meczu miała pomysł na wysoko grającego rywala. Piłkarze szybką wymianą podań gubili obronę i próbowali strzelać z każdej pozycji.

Dwóch zawodników Błonianki zdobyło uznanie w oczach reprezentantów Polski. Mariusz Gajewski i Kamil Wójcik zostali zaproszeni na kolejny mecz futsalowy w biało-czerwonych

Barwach.

Kadra meczowa: Rafał Nowak - Bartek Jabłoński, Artur Trybuś, Mariusz Gajewski, Paweł Kruk, Piotr Kowalczyk, Krystian Szymański, Mariusz Kita, Marcin Kacprzak, Piotr Wojtasik, Hubert Liszkiewicz, Kamil Wójcik

W imieniu drużyny, kapitan Marcin Kacprzak składa podziękowania dla p. Włodzimierza Leduchowskiego oraz p. Macieja Cieślaka z Centrum Sportu w Błoniu za udostępnienie i przygotowanie Hali Sportowej do rozegrania meczu piłkarskiego.

Dziękujemy również kibicom za obecność na trybunach i za doping.