BŁONIANKA AWANSUJE DO IV LIGI !!!!!

Błonianka po bardzo emocjonującym i zaciętym meczu wygrywa z Przyszłością Włochy 1-3 ( 1-2 ) i tym samym zapewnia sobie awans do czwartej ligi, bezpośrednio z pierwszego miejsca. Brawo Panowie, piękna historia!!!!

Od pierwszej minuty zdeterminowani i zmotywowani goście szybko narzucili swój styl gry. W czwartej minucie ładne podanie ze środka pola dostaje Schamlewski, wychodzi sam na sam z bramkarzem, jednak sędzia dopatruje się spalonego, którego w stu procentach nie było. 30 minuta spotkania, ładny rajd prawą stroną Baranowskiego, dośrodkowanie w pole karne wprost na głowę do Adriana Schamlewskiego i ten ładnym strzałem pokonuje golkipera gospodarzy. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy spotkania, fantastycznym strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego, Przyszłość wyrównuje na 1-1. Dwie minuty później Błonianka ponownie wychodzi na prowadzenie. Niezgoda dośrodkowuje z rzutu wolnego a piłkę głową do siatki kieruje kapitan Błonianki, Maciej Pater. Wynikiem 1-2 kończy się pierwsza połowa meczu.

Początek drugiej połowy zaczyna się dla nas rewelacyjnie od szybko strzelonej bramki przez naszego najlepszego snajpera w tym sezonie, czyli Tomka Sieńskiego, który dostaje fantastyczne podanie ze środka pola, wychodzi sam na sam z bramkarzem i lobem umieszcza piłkę w siatce. Od tego momentu było już pewne, że goście nie dadzą sobie wyrwać zwycięstwa w tym spotkaniu. Doskonałą sytuację sam na sam z Mateuszem Żebrowskim zmarnował napastnik Przyszłości, strzelając obok bramki. Na dwie minuty przed końcem spotkania, rzutu karnego nie wykorzystał Daniel Zdzieszyński. Mieliśmy jeszcze kilka bramek, których sędzia nie uznał dopatrując się pozycji spalonej. Po 90 minutach to Błonianka zasłużenie pokonuje Przyszłość Włochy i kwestia awansu staje się faktem. W przyszłym sezonie będziemy dzielnie walczyć już jako drużyna czwartoligowa.

Dziękujemy wszystkim kibicom, którzy licznie przybyli na to spotkanie ( około stu osób ) i mogli razem z zawodnikami świętować awans !!!

Bramki: Adrian Schamlewski 29, Maciej Pater 40, Tomasz Sieński 50.

Błonianka zagrała w składzie: Żebrowski - Antoniak, Wasiak, Pater, Kudelski ( 80 Boniowski ), Zdzieszyński ( 80 Mąka ), Niezgoda, Wojnarowski ( 75 Niemyjski ), Baranowski, Sieński, Schamlewski ( 70 Nowak ).