Bardzo udany start rezerw!

W niedzielę 19 sierpnia druga drużyna Błonianki Błonie odbyła swój pierwszy mecz w nowym sezonie rozgrywkowym A-klasy. Wynik meczu otworzył się już w 7 minucie gdzie w polu karnym gospodarzy nieprzepisowo potraktowany został Tomasz Sieński. Do jedenastki podszedł Paweł Mędygrał pewnie zdobywając bramkę. Przez większość czasu to drużyna z Błonia przeważała w meczu i dominowała w środku pola. Niestety w 45 minucie zabrakło koncentracji i po zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł napastnik Józefowianki, który zdołał zdobyć bramkę do szatni.

Na drugą połowę Błonianka wyszła zdecydowanie i od początku przejęła inicjatywę co przełożyło się na bramkę w 57 minucie, której autorem został Bartłomiej Przybylski. W 71 minucie Piotr Wojtasik dał popis swoich umiejętności i po ominięciu kilku zawodników Józefowianki dograł piłkę do Pawła Mędygrała, który pewnie wykończył akcję zdobywając drugą bramkę. Na kolejnego gola nie trzeba było długo czekać, bo już w 73 minucie po ładnej akcji całej drużyny czwartą bramkę zdobył Kacper Sroka. Gospodarze walczyli do końca co przełożyło się na rzut karny i gola na kwadrans przed upływem regulaminowego czasu gry ( ręka w polu karnym zagrał Mariusz Gajewski ). Jednak ostatnie słowo należało tego dnia do Błonianki, gdyż po kolejnej składnej akcji bramkarz Józefowianki musiał wyjmować piłkę z siatki po raz piąty, a to za sprawą Kacpra Sroki w 79 minucie. Wynikiem 5:2 dla nas zakończyło się to spotkanie.

Cieszy zwycięstwo na rozpoczęcie sezonu, ale także styl w jakim zostało osiągnięte. Kolejny mecz, z racji ślubu jednego z naszych zawodników, odbędzie się 29 sierpnia o 18:30 na stadionie w Błoniu naszym przeciwnikiem będzie Wrzos Międzyborów.

Zapraszamy wszystkich kibiców!

Skład Błonianki: Rusinowicz, Głowacki, Koperda, Mędygrało Sroka, Sieński, Krawczyk, Zalewski, Szydłowski, Wojtasik jr., Gajewski.

Zmiany: 45’ Przybylski-Zalewski, 67’ Oracki-Sieński, 70’ Szydłowski-Duszyński.

Żółte kartki: Krawczyk, Sieński.

Bramki: 8’ Mędygrał ( z karnego ), 57’ Przybylski, 71’ Mędygrał, 73’ i 79’ Sroka.