Stadion

STADION MIEJSKI w BŁONIU

Wymiary: 100x70m
Pojemność: 502 miejsc, wszystkie siedzące
Najwięcej widzów: ~ 3000 (1975r., mecz z Wisłą Płock)
Oświetlenie: brak

STADION JEST OBECNIE W PRZEBUDOWIE!!!

Wyświetl większą mapę

Historia do roku 1945

Stadion sportowy w Błoniu istniał w obecnym miejscu już w pierwszych latach funkcjonowania Klubu Sportowego Błonianka Błonie. W archiwum Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Błońskiej znalazła się historyczna fotografia, na której uwieczniono wybudowaną w 1929 roku drewnianą trybunę "Stadionu Sportowego im. Marszałka Piłsudskiego".

(kliknij aby powiększyć)

Według dostępnych źródeł i wspomnień ówczesnych mieszkańców, boisko Błonianki w czasie działań wojennych zostało zaorane na rozkaz władz okupacyjnych. Wspaniała trybuna została rozebrana a pozyskane drewno przekazano piekarzom by mogli rozpalać swoje piece do wypieku chleba.

Historia po roku 1945

W 1965 roku obiekt otrzymał nowe ogrodzenie, płyta boiska nową nawierzchnię, ceglaną bieżnię, odgrodzoną od nowej trybuny dla kilkuset kibiców i budynek z szatniami dla piłkarzy.

W 1969 roku nowy zarząd podjął intensywne działania na rzecz uzyskania stosownych pozwoleń i funduszy na powiększenie terenu istniejącego stadionu, budowę hali sportowej, budowę treningowego boiska piłkarskiego oraz boiska do tzw. gier małych, powiększenie możliwości dla widowni poprzez dobudowę trybuny. Inwestycję o ogólnej wartości 5 mln zł przewidywano zrealizować w latach 1971-73.

W 1969 roku rozpoczęto remont obiektu sportowego, została wymieniona zniszczona płyta boiska głównego, zrobiono nowy drenaż płyty oraz poprawiono boisko boczne wraz z bieżnią lekkoatletyczną. Wybudowano też nowe korty do tenisa ziemnego i wyremontowano budynki i szatnie.

Po roku 1980 na klubowym budynku został zainstalowany elektroniczny zegar. (fot. z 1998r.)

Na przełomie XX i XXI wieku, odświeżono nieco budynek klubowy, który godnie mógł się prezentować w czasie, gdy piłkarze grali na czwartoligowym froncie.Płyta boiska prezentowała się bardzo dobrze.

Najgorzej wyglądały zdewastowane trybuny, na których miejsca siedzące wyznaczały pozostawione w nieładzie drewniane ławeczki. Fotografie wykonane we wrześniu 2007 roku w pełni ukazują ich stan.

Stan obecny

W połowie 2010 roku zostały przebudowane trybuny, tak aby mogły spełniać wymogi licencyjne Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Dzięki tej inwestycji zamontowano 132 krzesełka a nowe drewniane ławeczki uzupełniły miejsca siedzące dla kibiców. W części widowni wydzielono sektor dla sympatyków drużyn przyjeżdżających na stadion w Błoniu.

Latem 2014 roku rozpoczęły się przygotowania do budowy nowego obiektu sportowego wraz krytą trybuną. Stary budynek klubowy został rozebrany a za tymczasowe szatnie dla drużyn oraz sędziów służyć będą kontenery postawione od strony ulicy Harcerskiej i tamże zostało zlokalizowane wejście na Stadion. Późną jesienią [1 grudnia] rozpoczęto właściwą część prac ziemnych.

Obiekt oddany do uzytku w setna rocznicę KS Błonianka Błonie, teraz prezentuje się tak: