Zapowiedź

Przed nami 10 kolejka warszawskiej Ligi Okręgowej. Przed tygodniem Błonianka Błonie w meczu na szczycie upokorzyła i zdetronizowała dotychczasowego lidera rozgrywek, zespół UKS Łady. W najbliższą sobotę Nasza drużyna zmierzy się ze słabo spisującą się ekipą Milanu Milanówek. Rywale dotychczas wygrali tylko dwa mecze z zamykającymi tabelę Rysiem Laski i Teresinem a pozostałe siedem przegrali. Zdobytych sześć oczek pozwala jedynie dzielić się 13 miejscem z warszawskim Sarmatą. Bilans bramkowy Milanu to 18 zdobytych i aż 34 stracone bramki.
Liderująca w tabeli z 23 punktami Błonianka Błonie z dziewięciu pojedynków wygrała siedem a dwukrotnie dzieliła się punktami z rywalem. Jako jedyna nie przegrała jeszcze meczu oraz może się pochwalić najlepszym bilansem bramkowym 37-10 (+27).

Przed meczem należy przestrzec, iż podopiecznych Kuby Popińskiego czeka niełatwe zadanie. Milan to niewygodny przeciwnik. Przypomnijmy, że dwie ubiegłoroczne potyczki zakończyły się zwycięstwami rywala (1:0 w Milanówku i 2:1 w Błoniu). Ostatnie mecze pokazują, że Milan potrafi bramki strzelać (2:4 z Laurą, 4:6 z Kosą, 5:0 z Teresinem), ale również bardzo dużo traci (blamaż 0:9 z UKS Łady).

Recepta na najbliższy mecz jest stara jak piłkarski świat! Strzelić o jedną bramkę więcej niż rywale. Czy Błonianka wykorzysta atut własnego boiska i odprawi z kwitkiem kolejnego przeciwnika? Przekonamy się w sobotę! Początek meczu o godzinie 15:30.

ZAPRASZAMY GORĄCO WSZYSTKICH KIBICÓW i SYMPATYKÓW FUTBOLU na STADION MIEJSKI przy ulicy LEGIONÓW. NIECH NA TRYBUNACH ZAGOŚCI ATMOSFERA PIŁKARSKIEGO ŚWIĘTA. DOPINGUJEMY PIŁKARZY BŁONIANKI BŁONIE :)

Tym, którzy nie mogą się zjawić osobiście polecamy relację "na żywo" za pośrednictwem portalu RegioWyniki.pl

W warszawskiej Klasie A niełatwe zadanie czeka zespół rezerw Błonianki Błonie. Rozgrywany w Zielonkach mecz z UKS GOSiR Stare Babice (dawny UKS Borzęcin) będzie okazją do znacznego umocnienia pozycji w środku stawki a zarazem mieć kontakt z najlepszymi drużynami. Gospodarze wygrali trzy z czterech ostatnich pojedynków: 9:1 z Mszczonowianką II, 8:3 z Sokołem Budki Piaseckie oraz wyjazdowe 2:1 z Promykiem Nowa Sucha. Wcześniej komplet punktów wywieźli także o Ołtarzewa. Przegrali aż pięć, ale wszystkie z zespołami z pierwszej szóstki w tabeli.
Błonianka ma w dorobku 14 punktów, na które złożyła się znakomita seria pięciu kolejnych meczów bez porażki przerwana w Grodzisku. W ostatnią niedzielę Nasza drużyna wypunktowała UKS Ołtarzew 4:3 i mamy nadzieję, że to jest dobry prognostyk przed zbliżającym się pojedynkiem.
Mecz w niedzielę o godzinie 15:00.

W sobotę i niedzielę swoje mecze mistrzowskie rozegrają także wszystkie drużyny młodzieżowe. A oto jak przedstawia się harmonogram spotkań:

10:00 U12 Błonianka 2003 Błonie - UMKS Piaseczno
15:30 LO Błonianka Błonie - Milan Milanówek
16:00 U13 Unia Warszawa - Błonianka 2002 Błonie

11:00 U16 Błonianka 1999 Błonie - LKS Chlebnia
13:30 U10 Błonianka 2005 Błonie - Znicz II Pruszków
15:00 A GOSiR Stare Babice - Błonianka Błonie (w Zielonkach)
16:00 U11 Błonianka 2004 Błonie - Legion Pruszków (boisko Orlik)