Rezerwy remisują z GKS Podolszyn

Historia lubi się powtarzać. Podział punktów i niedosyt w meczu rezerw.

W sobotnim meczu 10 kolejki warszawskiej ProTrainUp Ligi Okręgowej, Błonianka II Błonie zremisowała 2:2(2:2) z GKS Podolszyn.

Piłkarze z Błonia zdecydowanie odważniej rozpoczęli pojedynek i przez pierwszy kwadrans, raz po raz atakowali bramkę rywali. Największe zagrożenie stanowiły sprytne, prostopadłe zagrania Łukasza Ochockiego do bardzo aktywnego Mateusza Michalskiego, pomijające pierwszą linię obrony Podolszyna. Po jednej z takich akcji Michalski został nieprzepisowo powstrzymany i sędzia wskazał na rzut karny. Do wykonania "jedenastki" przymierzył się Ochocki, który podcinką w stylu Panenki pokonał golkipera gości. Nie minęło 60 sekund a Michalski dostał kolejny prezent i w sytuacji sam na sam umieścił piłkę w siatce.

Rywal leżał na deskach, już "był liczony" ale nie poddał się. W 31 minucie zawodnik Podolszyna złapał Leona Jankowskiego na wykroku i główkując skierował futbolówkę do bramki. W 41 minucie kolejna akcja lewym skrzydłem gości zakończyła się sukcesem. Po bezbłędnym przyjęciu piłki na 16 metrze, przeciwnik miał przed sobą tylko Jankowskiego i precyzyjnym strzałem wyrównał stan rywalizacji.

Tuż przed końcem pierwszej części meczu, plac gry z powodu kontuzji musiał opuścić Kuba Dzido. Grający w pomocy zawodnik Błonianki również miał okazję do wpisania się na listę strzelców ale piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek.

Po zmianie stron, Błonianka szybko chciała odzyskać prowadzenie ale kolejne akcji nie przynosiły oczekiwanych rezultatów. Bliscy szczęścia byli Bejne i Karpiński a w innej sytuacji piłka trafiła w poprzeczkę. Motorem napędowym niewątpliwie był wprowadzony po przerwie Damian Dymkowski, który szarżował na połowie przeciwnika a także odbierał piłki pod polem karnym swojej drużyny. Do ostatnich minut ważyły się losy meczu, który ostatecznie zakończył się remisem.

Błonianka II Błonie - GKS Podolszyn 2:2(2:2)

Błonianka zagrała w składzie: Jankowski - Bejne (Wawryło), Zdzieszyński, Ochocki, Kozłowski - Michalski (B.Wojtasik), Grzybowski, Lemański (Piwowarski), Dzido (P.Wojtasik) - Karpiński (Sydoruk), Mikulski (Dymkowski)

Bramki: 14 Ochocki z karnego, 15 Michalski.