Nowy sezon czas zacząć.

Już jutro, 11 sierpnia, o godzinie 11, na stadionie w Białobrzegach, Błonianka Błonie zainauguruje sezon 2018/2019, IV ligi mazowieckiej, grupy południowej. Podczas trwania letniej przerwy w rozgrywkach, wiele działo się w naszej drużynie, poczynając od zmiany sztabu szkoleniowego, poprzez pożegnanie z kilkoma piłkarzami, aż do pozyskania nowych graczy.

W bieżącym sezonie, decyzją MZPN, powrócił przepis mówiący, że podczas meczu, na boisku musi przebywać w każdej z drużyn, minimum dwóch zawodników, mających status młodzieżowca. Powrót do obowiązywania tego przepisu, wymusił na sztabie szkoleniowym i zarządzie klubu zmiany, które nie były przewidziane przed sezonem, w związku z czym wielu wartościowych piłkarzy, musiało ustąpić miejsca w drużynie, niemniej utalentowanej młodzieży. W każdym razie, temu niełatwemu zadaniu udało się sprostać i na dzień przed inauguracją sezonu, prawie wszyscy zawodnicy zostali potwierdzeni do gry.

Cel, jaki zarząd postawił przed drużyną i sztabem szkoleniowym jest jasny, walka o czołową pozycję i próba wywalczenia awansu do III ligi. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego że nie będzie to łatwe zadanie, gdyż wiele mocnych ekip ostrzy sobie również zęby na miejsce w III lidze, ale chyba przyszedł już czas, by po kilku już sezonach w IV lidze, spróbować czegoś lepszego i dać radość wszystkim fanom naszej drużyny.

Poniżej wiadomości, zamieszczamy imiona i nazwiska ludzi tworzących sztab szkoleniowy, nazwiska piłkarzy którzy zasilili nasze szeregi jak i nazwiska piłkarzy, którzy opuścili nasz klub. Wszystkich kibiców Błonianki prosimy o wsparcie naszej drużyny i wiarę w to, że wreszcie uda się to, czego piłkarsko w Błoniu nie było już dawno. Do zobaczenia na trybunach!!!

Sztab szkoleniowy tworzą:

Tomasz Feliksiak – trener

Maciej Przybylski – II trener

Paweł Pazdan – trener bramkarzy

Piłkarze opuszczający drużynę:

Kamil Kudelski

Alan Olejnik-Kiermasz

Michał Ocipka

Rafał Polakowski

Patryk Mastalerz

Rafał Popis

Adrian Schamlewski – wypożyczenie

Piłkarze przychodzący:

Marcin Gregorowicz

Cezary Osuch

Dominik Bartnik

Bartłomiej Przybylski

Mariusz Zalewski

Kacper Łoś

Marcin Krawczyk

Miłosz Rusinowicz – wychowanek

Mikołaj Ozimek – powrót z wypożyczenia