Zapowiedź

Przed nami 15 kolejka spotkań warszawskiej Ligi Okręgowej. Meczem z Przyszłością Włochy piłkarze Błonianki Błonie mieli zakończyć jesienną batalię, lecz wobec przełożenia meczu z UMKS Piaseczno, ostatni pojedynek odbędzie się za tydzień.

Wracamy jednak do najbliższej potyczki. Błonianka Błonie zgromadziła w dotychczasowych meczach 35 punktów, na które złożyło się jedenaście wygranych i dwa remisy. Piłkarze lidera z Błonia są drugą siłą pod względem zdobyczy bramkowych (49 strzelonych goli), z kolei formacja defensywna nie ma sobie równych (10 straconych bramek).

Goście z Warszawy zajmują piąte miejsce w tabeli i z 28 punktami na koncie niejako zamykają peleton goniący uciekającą Błoniankę. Rywale są dotychczas najskuteczniejszą ekipą w stawce (61 goli) ale w obronie radzą sobie znacznie gorzej (25 straconych bramek). W ostatnią niedzielę Przyszłość po raz pierwszy podzieliła się punktami z rywalem (Laurą Chylice) a w poprzednich meczach dziewięć razy wygrywała i cztery razy wracała na tarczy.

W ubiegłym sezonie Błonianka w jesiennym meczu rozbiła Przyszłość w Warszawie 5:1, natomiast w Błoniu padł remis 2:2.

Jak tym razem zakończy się rywalizacja obu drużyn? Przekonamy się w sobotę. Początek meczu o godzinie 13:30.

Walczymy o miano niepokonanych! Walczymy o tytuł Rycerzy jesieni!
To trzeba zobaczyć! Zapraszamy gorąco na ten pojedynek.

10:00 U10 OSiR Żyrardów - Błonianka Błonie
11:00 U16 UMKS II Piaseczno - Błonianka Błonie