Zapowiedź

Przed nami 13 kolejka warszawskiej Ligi Okręgowej. W sobotnim meczu Błonianka Błonie zmierzy się ze stołecznym Sarmatą.
Gospodarze kontynuują passę kolejnych ligowych zwycięstw, których liczba wzrosła do siedmiu a także serię dwunastu meczów bez porażki. Podopieczni Kuby Popińskiego z najlepszą defensywą nie stracili gola od 333 minut i zajmują pierwsze miejsce w tabli z 32 punktami na koncie.
Goście okupują strefę spadkową. Dwa zwycięstwa (z outsiderem Rysiem Laski 8:2 i niespodziewanie z Chlebnią 3:0) przyniosły Sarmacie sześć punktów, które plasują drużynę na 15 miejscu w klasyfikacji.

W poprzednim sezonie w obu meczach drużyny podzieliły się punktami - w Błoniu 2:2, w Warszawie 1:1. O tym jak zakończy się rywalizacja tym razem, przekonamy się w sobotę! Zapraszamy już teraz gorąco do przybycia na stadion.

Później na murawę stadionu przy Legionów wybiegną rezerwy Błonianki Błonie i Mszczonowianki Mszczonów. Po 12 kolejkach Błonianka ma 14 punktów (jeden mecz mniej) i zajmuje 11 miejsce. Rywale z 9 punktami są trzy oczka niżej. Niewątpliwie jest szansa na oddalenie się od strefy spadkowej, która de facto nie wiadomo gdzie się zaczyna, ale powalczyć warto o komplet punktów.

W tym samym czasie na boisku Orlik swoje mecze rozgrywać będą najmłodsi reprezentanci Błonianki.
Rocznik 2005, pewny awansu do wiosennej części sezonu na "Poziomie I", podejmować będzie trzeci w tabeli FC Komorów.
Z kolei rocznik 2004 zmierzy się z Naprzodem Brwinów. W przypadku zwycięstwa naszej drużyny będziemy czekać na rezultat niedzielnego meczu FC Komorów - Unia Boryszew. Strata punktów przez gospodarzy przyniesie awans Błoniance Błonie do "Poziomu I" wiosennego etapu rozgrywek Orlików U11.

W niedzielę kolejne trzy mecze na naszych drużyn na Stadionie Miejskim w Błoniu: Młodziki U12, Juniorzy Młodsi u16 i na zakończenie Młodziki U13.

Zapraszamy gorąco na wszystkie piłkarskie wydarzenia.
A oto jak przedstawia się harmonogram spotkań:

11:30 [Seniorzy I] Błonianka Błonie - Sarmata Warszawa
15:00 [Seniorzy II] Błonianka II Błonie - Mszczonowianka II Mszczonów

11:00 [U10] Błonianka Błonie - FC Komorów (na Orliku)
13:30 [U11] Błonianka Błonie - Naprzód Brwinów (na Orliku)

10:00 [U12] Błonianka Błonie - Pogoń Grodzisk
12:30 [U16] Błonianka Błonie - Tur Jaktorów