Zaczynamy rozgrywki ligowe!

Już w najbliższy weekend startuje piłkarska karuzela na Mazowszu. Decyzją MZPN, na piątym szczeblu rozgrywek, rywalizacja toczyć się będzie w dwóch 20-zespołowych grupach.
Błonianka Błonie, podobnie jak w ubiegłym sezonie, będzie rywalizować w grupie południowej. Pośród nowych przeciwników jest aż pięciu spadkowiczów z III Ligi - Broń Radom, Pilica Białobrzegi, Oskar Przysucha, Energia Kozienice oraz Start Otwock. Z "okręgówek" awansowały ekipy MKS Piaseczno, Gromu Warszawa,Prochu Pionki i LKS Promna.

Wciąż niejasna się przyszłość Żyrardowianki Żyrardów, która toczyła wygrany, lecz wciąż nie zatwierdzony spór z KS Raszyn. MZPN obligatoryjnie przełożył mecz z Victorią Sulejówek, gdyż w ostatnich dniach pojawiła się plotka o tym, iż klub z Żyrardowa zrezygnuje z udziału w IV Lidze!

Początek rundy jesiennej to będzie prawdziwy maraton dla piłkarzy. Tylko w sierpniu zostanie rozegranych aż siedem kolejek. Nasza drużyna zainauguruje sezon w Piasecznie, gdzie zmierzy się z Miejskim Klubem Sportowym. Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Nieco później, 20 sierpnia, ligową batalię rozpoczną rezerwy Błonianki Błonie (Klasa A) oraz drużyna trampkarzy z rocznika 2002, która występować będzie w I Wojewódzkiej Lidze Trampkarzy C1!