Urwane punkty liderowi.

Tym razem w niedzielne popołudnie, gościliśmy na swoim obiekcie drużynę lidera naszej grupy Naprzód Stare Babice. Drużyna ta do tej pory zremisowała z rezerwami Chlebni i w poprzedniej kolejce przegrali wysoko z Błękitnymi Korytów, więc do Błonia przyjeżdżali w celu odbudowania swoich morale i wygrania kolejnego meczu.

Pierwsze minuty meczu to zdecydowana przewaga drużyny gości. Gra wysokim pressingiem i duża liczba strzałów, siały popłoch w defensywie gospodarzy. Swój cel goście uzyskali już w 10 minucie strzelając nam bramkę. Pomocnik z Babic dostał piłkę z bocznego sektora boiska na 16 metrze i pomimo próby ratowania sytuacji przez jednego z obrońców Błonianki, wyszedł sam na sam z bramkarzem gospodarzy i nie dał mu szans na skuteczną interwencję. Po zdobytym golu jeszcze przez kilka minut goście utrzymywali wysokie tempo gry. Po tym okresie gra bardziej się wyrównała. Błoniacy rozgrywali spokojnie piłkę od tylnich formacji, zaś "potężni" napastnicy z Babic próbowali im to utrudniać. Z miernym skutkiem. Gospodarze mieli kilka groźnych dośrodkowań w pole karne, ale nikt nie doszedł do tych podań. Mieli także jeden groźny strzał z dystansu, po którym bramkarz z trudem wybił piłkę na rzut rożny. To tyle interesujących akcji z obu stron w pierwszej połowie.

Po przerwie Błonianka ruszyła z mocną chęcią odrobienia strat. Już na początku drugiej połowy oddali strzał z dystansu, po którym bramkarz "wypluł" piłkę przed siebie, ale nadbiegający Sroka nie dał rady tego wykorzystać. W drugiej połowie przewagę optyczną miała drużyna z Błonia, lecz groźniejsze kontry miała drużyna ze Starych Babic. Dzięki dobrym i szczęśliwym interwencjom Radka Sara nie straciliśmy więcej bramek w tym meczu. Kiedy kibice już godzili się z minimalną, aczkolwiek porażką to Błonianka pokazała ponownie, że jest drużyną walczącą do końca. W 88 minucie piłkę wybitą od bramki głową przedłużył Wójcik, tuż za linią środkową czekał na nią Łukasz Mikulski i oddał zaskakujący strzał z okolic 40 metra. Piłka jeszcze odbiła się od słupka i wpadła do bramki chyba najbardziej zaskoczonego całą sytuacją bramkarza gości. Do końca meczu już obie ekipy nie forsowały tempa. Spotkanie zakończyło się remisem, co dla nas jest już czwartym tego typu wynikiem w meczach u siebie w tym sezonie. Drużyna ze Starych Babic za to straciła punkty dopiero w trzecim meczu. Drużyna Błonianki walczyła do końca o korzystny rezultat i została za to wynagrodzona.

W najbliższej kolejce, ponownie w niedzielę, jedziemy do Kampinosu sprawdzić formę drużyny trenera Podbrożnego. Mecz zaplanowany jest na godzinę 14:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków drugiej Błonianki!

Skład: Sar- Mikulski, Mędygrał, Gajewski, Włodarczyk, Smoliński, Leszczyński,Wójcik, bonarski, mąka, sroka

Zmiany: 63' Smoliński- Wojtasik jr 63' Włodarczyk- Pakos 87' Mąka- Fus

Bramka: 88' Mikulski Łukasz

Kartki żółte: Bonarski, Gajewski, Leszczyński, Mędygrał.