Udana inauguracja rezerw przed własna publicznością!

W sobotnie przedpołudnie na stadionie przy ulicy Legionów 3A spotkały się drużyny popularnej Serie A w ramach drugiej kolejki piłkarskich rozgrywek IV grupy Warszawskiej. Rywalami gospodarzy była drużyna beniaminka FC Płochocin. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem wiadomo było że słoneczna pogoda i wysoka temperatura da się piłkarzom we znaki.

W pierwszej połowie Błonianka składnie rozgrywała swoje akcje i to jej piłkarze przejmowali przez większość czasu inicjatywę. Zaowocowało to bramką w 15 minucie spotkania po podaniu z prawego skrzydła Karpińskiego futbolówkę do siatki gości pakuję strzałem w samo okienko Oracki. Płochocin podrażniony stratą gola próbował odrabiać straty i także miał swoje okazje. Między innymi po jednej z nich piłka odbiła się od poprzeczki i słupka jednak nie przekroczyła linii bramkowej bronionej przez Sara. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Druga połowa to całkowita dominacja piłkarzy Błonianki. To oni mieli więcej z gry, przewagę w posiadaniu piłki i większą łatwość stwarzania sobie okazji bramkowych. W 51 minucie akcja toczyła się na prawym skrzydle dośrodkowanie w pole karne tam piłkę głową zgrywa Wojtasik a ostatecznie ląduje ona w siatce po dopełnieniu formalności przez Srokę. Błonianka prowadzi 2-0. Następnie w 65 minucie spotkania, piękny rajd Karpińskiego który zostaje uwieńczony bramką na 3-0 po strzale w lewy, dolny róg bramki. Widać było wyraźnie że piłkarze z Płochocina odczuwali bardziej trudy tego spotkania i ciężko im było dotrzymać kroku dobrze utrzymującej się przy piłce i rozgrywającej swoje akcje Błoniance. Okazji było więcej jednak wynik aż do końca nie uległ już zmianie.

W następnym spotkaniu Błonianka II Błonie podejmie LKS II Chlebnię na wyjeździe o godzinie 17:00 w najbliższą niedzielę. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!

Bramki: Oracki 15’, Sroka 51’, D. Karpiński 65’