Szybko stracony gol na wyjeździe!!!

Wilga Garwolin - Błonianka Błonie 2-0

Zagraliśmy w składzie:

Błonianka :Dworzyński – Zdzieszyński, Baranowski, Pater, Potocki,(Michałowski), Drożdżal,( Gąsior), Niezgoda, Niemyjski, Nowak, Sieński,(Feliksiak) Schamlewski

Jeszcze niektóre osoby nie zdążyli usiąść na trybunach a już przegrywaliśmy 1-0. W 30 sekundzie meczu szybka kontra gospodarzy. Napastnik  Wilgi precyzyjnym strzałem nad rękoma bramkarza zmieścił piłkę w krótkim rogu bramki Błonianki.Po stracie gola Błonianka przejeła inicjatywę. Błonianka cierpliwie konstruowała akcje, które kończone były strzałami.  Jednak tego dnia celowniki Błonianki nie były dobrze nastawione.Mimo optycznej przewagi Błonianki, gospodarze potrafili wyjść z opresji. To co zobaczyli kibice w 33. minucie zasługuje na miano bramki „stadiony świata”.Piękna bramka strzelona z przewrotki po przyjęciu na klatkę piersiową i jeszcze piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. W 35 min Błonianka miała najlepszą sytuację do strzelenia kontaktowej bramki główka Tomasz Sieńskiego z najbliższej odległości minęła słupek bramki Gości. W drugich 45 minutach gospodarze grali bardzo mądrze i konsekwentnie stosując pressing na połowie przeciwnika. Błonianka atakowała, ale nie stworzyła klarownej sytuacji choćby do trafienia honorowego gola.

Trener gospodarzy powiedział parę dobrych słów o naszej grze  ale one nie dają punktów dla Błonianki.

"Trzeba przyznać, że Błonianka to najlepsza piłkarsko drużyna tej ligi. Obie drużyny zrobiły fajne widowisko jak na IV ligę – przyznał po meczu trener GKS Sergiusz Wiechowski."