Rycerze Jesieni!!!

Błonianka Błonie potwierdziła dominację w rozgrywkach warszawskiej Ligi Okręgowej pokonując w ostatnim jesiennym meczu UMKS Piaseczno 2:1(0:1)!

UMKS Piaseczno - BŁONIANKA Błonie 1:2(1:0)
bramki dla Błonianki:
Pater oraz gol samobójczy

Błonianka zagrała w składzie: Michalak - Antoniak, Baranowski, Pater, Boniowski - Smoliński (Michałowski), Mąka, Niezgoda, Zdzieszyński - Sieński, Zdanowicz (Wasiak)

W chłodne listopadowe przedpołudnie rozpoczął się ostatni akt piłkarskiej jesieni. Na stadionie w Piasecznie, miejscowy UMKS zmierzył się z Błonianką Błonie.
Mecz od początku był wyrównanym widowiskiem. Walka toczyła się głównie w środkowej części boiska. Dopiero z czasem pojedynek się zaostrzył i zespoły miały okazje bramkowe.
Znakomitą okazję dla Błonianki zmarnował Maciej Pater, który zamykał dośrodkowanie z rzutu rożnego, lecz będąc na trzecim metrze i mając na plecach rywala nie trafił czysto w piłkę, która poszybowała obok bramki.
Kilka minut później Janek Boniowski niemal z linii końcowej wrzucał w pole karne ale piłka musnęła jedynie górną część poprzeczki i wyszła za boisko.
Gospodarze objęli prowadzenie po skutecznym wykończeniu dośrodkowania z rzutu rożnego. Piłkarze Błonianki zbyt często niecelnie podawali i dublowali swoje pozycje.
Przerwa mobilizująco podziałała na Nasz zespół, który z animuszem ruszył do odrabiania strat. Do wyrównania doprowadził kapitan zespołu Maciej Pater, który wykorzystał podbramkowe zamieszanie po rzucie rożnym i niefrasobliwość obrońców przy próbie wybicia futbolówki. Zaznaczyła się przewaga podopiecznych Kuby Popińskiego. Nieuznany gol Doriana Zdanowicza, który w momencie strzału był na pozycji spalonej. Później ten sam zawodnik strzelił zza pola karnego a lot piłki przeciął obrońca i skierował ją do własnej bramki. Druga bramka rozluźniła szyki defensywne gospodarzy. Kolejny nieuznany gol po strzale Zdanowicza. Później słupek po indywidualnej akcji Kamila Mąki.
Skuteczną paradą popisał się Dominik Michalak, który sparował na róg strzał z ponad 20 metrów. Do końca wynik był niepewny, zwłaszcza przy stałych fragmentach gry, ale nie uległ już zmianie.

Błonianka Błonie bez porażki zakończyła pierwszą część sezonu w grupie II warszawskiej Ligi Okręgowej. Tytuł Rycerzy Jesieni zasłużenie wędruje do podopiecznych Kuby Popińskiego, którzy w 15 pojedynkach odnieśli trzynaście zwycięstw oraz dwukrotnie podzielili się punktami. 41 zdobytych punktów oraz bilans bramkowy 54-12 to chlubna statystyka Naszego zespołu.

Przed piłkarzami Błonianki Błonie lekki okres roztrenowania i ponowne wejście na wyższe obroty aby dobrze zaprezentować się na wiosnę, którą przypomnijmy, rozpoczniemy pięcioma kolejnymi domowymi meczami!
Ale nie uprzedzajmy przyszłości! Cieszymy się z pozycji lidera i czteropunktowej przewagi nad drugim w tabeli UKS Łady oraz siedmiopunktowej przewagi nad Perłą Złotokłos i LKS Chlebnia.

Rezerwy niespodziewanie pokonały na wyjeździe LKS Chlebnia 1-2 ( 0-1).

W pierwszej połowie mieliśmy cztery dogodne sytuacje bramkowe z których udało nam się wykorzystać jedną.

W drugiej połowie gospodarze zdołali wyrównać. Na pięć minut przed końcem spotkania, Bartek Kujawa wyprowadził Błoniankę na prowadzenie i takim wynikiem zakończył się ten mecz.

Bramki: Łukasz Karpiński i Bartek Kujawa.

Rezerwy zagrały w składzie: Sar, Ł. Mikulski, Kacprzak, Mędygrał, S.Mikulski ( Wojtasik ), Wójcik, F. Mikulski, Bonarski, Rajczak ( Świętochowski ), Kujawa, Ł. Karpiński.