Rozmowa z trenerem Jakubem Popińskim!

Zakończyliśmy właśnie sezon 13/14, jak krótko podsumowałbyś te rozgrywki?

Gdy myślę o zakończonym sezonie to ciągle nasuwa mi się jedno stwierdzenie co do naszej gry. Graliśmy w kratkę. Dwa wygrane mecze z rzędu to dla nas by oznaczało, super serię.

Z punktu widzenia tego że jesteśmy beniaminkiem i zakończyliśmy sezon na 6 miejscu to chyba dobry wynik?

Znając możliwości chłopaków to 6 miejsce, mnie nie zadowala. Chcieliśmy wygrać zdecydowanie więcej meczów, niż nam się udało. Straciliśmy za dużo punktów w meczach w których byliśmy lepszym zespołem i przede wszystkim traciliśmy za dużo bramek. Reasumując, drużynę stać na więcej.

Jak oceniasz zawodników, którzy zasilili nasz zespół przed rundą rewanżową ?

Jeśli chodzi o chłopaków, którzy zasilili nas zimą to jak najbardziej są tacy, którzy spełnili swoje oczekiwania i tacy po których spodziewałem się więcej. Normalna rzecz i normalną rzeczą jest to że ten, który według mnie bardzo nam pomógł, komu innemu mógł nie przypaść do gustu. Każdy z nich wie, że mógł zaprezentować się lepiej bo np. Tomek, mógł i powinien mieć minimum 10 bramek więcej. Dorian również mógł strzelić kilka goli więcej. A co do Rafała i Kuby to świetnie wiedzą co muszą poprawić, żeby drużyna nie traciła tak dużo goli. Każdy z nich wiele wniósł do drużyny, ale mogą dać jeszcze więcej. Resztę zatrzymam dla siebie J

Co było największą bolączką twojego zespołu w mijających rozgrywkach?

Jak już wcześniej powiedziałem, traciliśmy za dużo goli i to jest to nad czym będziemy najmocniej pracować.

Wiem że może to zbyt wczesne pytanie, ale jakie są perspektywy na nowy sezon? Jakie Plany?

Plan jest bardzo prosty, wygrać jak najwięcej meczy!!!

Widać bardzo że przespane kilka lat w trenowaniu młodzieży, bardzo daje się we znaki, ciężko będzie teraz to nadrobić?

Rozglądam się w myślach po okolicach Błonia a nawet województwie i nie mogę znaleźć klubu, który funkcjonował w taki sposób jak Błonianka. Przepaść między seniorami i kolejnymi drużynami młodzieżowymi i to co zostało zaniedbane przez ostatnie lata, będziemy ciężko odbudowywać kolejnych kilka lat. Na całe szczęście wszystko idzie w dobrym kierunku i należy się z tego ogromnie cieszyć.

Trenujesz najmłodszy rocznik naszego klubu, jak prezentują się młodzi adepci ?

Tak, rzeczywiście najmłodsi piłkarze są pod moją opieką. Wraz ze mną zajęcia prowadzi również, Mateusz Żebrowski i nawet we dwóch czasami mamy kłopoty z opanowaniem adeptów. Przed nimi jeszcze daleka droga w kwestii poznawania futbolu i na efekty, będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Aczkolwiek bardzo przyjemnie mijają zajęcia, jak widać tyle radości z gry w piłkę nożną.

10 lipca zaczynacie przygotowana do nowego sezonu, gdzie będziesz szukał wzmocnień dla swojego zespołu i czy takowe są w ogóle możliwe?

Nie ma takiej drużyny, która nie potrzebuje wzmocnień. Błonianka się niczym nie różni. Jeśli będzie taka możliwość i znajdzie się zawodnik, który wzmocni naszą drużynę to będę bardzo szczęśliwy z tego powodu. Zaznaczę tylko że interesują mnie piłkarze lepsi od tych których mamy.

Dziękuję bardzo za rozmowę i życzę powodzenia w przyszłym sezonie!

Dziękuję za rozmowę.