Rozmowa z Jakubem Popińskim, trenerem Błonianki Błonie!

bloniak23: To była świetna runda w wykonaniu Twoich podopiecznych, możesz ją krótko podsumować?

Kuba Popiński: Zdecydowanie to była bardzo dobra runda w naszym wykonaniu.

Skoro Błonianka zajmuje fotel lidera to inaczej niż bardzo udana tej rundy nazwać nie można.Obojętnie na jakim poziomie rozgrywane są mecze i drużyna nie daje się pokonać przez 15 meczy to jest to duży wyczyn.

W większości spotkań mieliśmy dużą przewagę nad przeciwnikami .Wiele drużyn miała problem ze stworzeniem zagrożenia pod naszą bramką i w tych meczach tylko i wyłącznie od naszej postawy zależało jak szybko rozstrzygniemy spotkanie na nasza korzyść. Stwarzaliśmy mnóstwo sytuacji bramkowych i to są rzeczy, które mnie cieszą.

Oczywiście były i momenty słabe, jak np.początek meczu z Rysiem Laski. W 15min. mogliśmy przegrywać 3:0, ponieważ to co wyprawialiśmy przy wyprowadzaniu piłki było nie do uwierzenia. Jeśli poprawimy koncentrację przed meczami z teoretycznie słabszymi zespołami to w przyszłości takie sytuacje nie powinny mieć miejsca .Duże brawa dla zespołu za ta rundę tylko przypominam,że zakończyła się dopiero runda jesienna i ten wynik nic nie daje.Jeśli po ostatnim meczu sezonu będziemy na tym miejscu co teraz to będzie oznaczało, że wykonaliśmy swój plan w 100%.

bloniak23:Jak na dłoni widać że w walce o czołowe pozycje, będą walczyć cztery zespoły. My Łady, Chlebnia i Perła, ktorego z tych zespołów najbardziej się obawiasz?

KP:Tak to wygląda bo trudno żeby goniła nas Sarmata ale to problem tych zespołów, który z nich zajmie drugie miejsce. Tak poważnie żadnej z tych drużyn się nie obawiam ale przegrać można z każdym bo to są dobre drużyny i taka jest piłka.

bloniak23: Teraz czeka nas przerwa zimowa. Jak Twój zespół będzie się przygotowywał do rundy rewanżowej?

KP:Jak w całym naszym kraju od pierwszych dni stycznia czekają nas długie i zimne przygotowania do rundy wiosennej.Przygotowałem plan, który mam nadzieję, że nie będzie nudny i monotonny i szybko doczekamy się meczu o punkty.

Podczas ferii wyjeżdżamy na 10 dniowy obóz do Niechorza i tam zrobimy porządną pracę. Rozegramy 8-9 sparingów i będziemy gotowi na pierwszy mecz mistrzowski.