Porażka rezerw w ostatniej kolejce ligowej.

W sobote o godzinie 14:00 zawodnicy drugiej drużyny Błonianki rozegrali ostatni mecz w sezonie w Brochowie z Tajfunem, któremu zwycięstwo nad drużyną z Błonia zapewniło by utrzymanie się w lidze.

Mecz zaczął się od walki o piłkę w środkowej części boiska, po czasie inicjatywa należała do Błonianki, lecz w 20 minucie po dobrej akcji środkiem Tajfun strzelił bramkę . Goście dążyli do wyrównania przed drugą połową, ale wszystkie akcje były rozbijane tuż przy polu karnym i nie doszło do żadnej stuprocentowej sytuacji. Gospodarzom do końca pierwszej połowy udało się stworzyć 2-3 sytuacje po kontrach, które na szczęście dla piłkarzy z Błonia kończyły się strzałami w środek bramki.

W drugiej połowie gra bardziej się otworzyła, drużyny atakowały się wzajemnie. Błonianka przejęła ponownie inicjatywę i w końcu w 70 minucie po dobrym podaniu prostopadłym ze środka pola Mędygrała, Smoliński pewnie wykorzystał sytuację i Błonianka wróciła do gry. Goście szli za ciosem i próbowali strzelić zwycięską bramkę, czym narazili się na kontry, które mogły zakończyć się bramką dla gospodarzy. W ostatnich minutach meczu Tajfun przejął inicjatywę, doprowadził do rzutu rożnego z którego strzelił zwycięską bramkę. Trzy punkty wywalczone z Błonianką i tak nie dały utrzymania Tajfunowi. Spadek Hutnika Warszawa do ligi okręgowej i zgłoszenie się do rozgrywek klasy A Startu Otwock spowodowało, że mimo wygranej Tajfunu w ostatniej kolejce, klub ten spadł do klasy B.

Mecz skończył się zwycięstwem gospodarzy, pozostaje wielki niedosyt, bo była to drużyna plasująca się na dole tabeli.

Skład: Sar- Wojtas ( 62’ Wojtasik ), Mędygrał, Michałowski, Włodarczyk- Koperda, Mikulski Sebastian, Wojtasik jr, Sroka, Smoliński- Więckowski (13’ Fus )

Bramka: 70’ Smoliński.

Kartki żółte: Mędygrał, Mikulski Sebastian, Michałowski.