Pogrom w meczu na szczycie!

W sobotę 6 października, druga drużyna Błonianki Błonie na własnym stadionie podjęła wicelidera warszawskiej serie A, drużynę Piasta Feliksów.

Piłkarze z Błonia chcieli udowodnić że wynik poprzedniego spotkania 4:4 to drobny wypadek przy pracy a aktualna forma nie jest przypadkiem.

Mecz na szczycie zaczął się od szybkiej akcji Błonianki i bramki, Kacpra Sroki już w 8 minucie po dobrym podaniu prostopadłym Dawida Dudy. Gospodarze poczuli się pewnie i wyprowadzali kolejne akcje. W 13 minucie sędzia podyktował rzut wolny do którego podszedł wcześniej asystujący Dawid Duda. Precyzyjnym strzałem nad murem pokonał bramkarza gości. Po tej akcji drużyna z Feliksowa przejęła inicjatywę i zaczęła atakować bramkę Błonianki. W 29 minucie po groźnej akcji świetną interwencją popisał się Łukasz Ochocki, który wybił piłkę z linii bramkowej. W 34 minucie po składnej akcji Oskar Oracki podał piłkę do Kacpra Sroki, który uderzył piłkę po długim słupku zdobywając drugą bramkę w tym meczu. Do końca połowy obie drużyny wyprowadzały ataki lecz te nie przyniosły już żadnej bramki.

Druga połowa zaczęła się od szybkiej akcji Oskara Orackiego, niestety tym razem dobrze zachował się bramkarz gości. W 50 minucie popisał się Bartek Piwowarski uderzając na bramkę Feliksowa z 16 metrów i zdobywając bramkę nieprzeciętnej urody. Niestety goście też pokazali że potrafią zdobywać bramki. Kilka minut później po błędzie w obronie napastnik gości umieścił piłkę w siatce. Stracony gol podziałał na naszą drużynę jak płachta na byka i po przejęciu piłki Oskar Oracki pewnie wykończył akcje. W tym meczu drużynie z Błonia wychodziło prawie wszystko. Nawet rzut różny który nie jest naszą mocną stroną przyniósł bramkę po uderzeniu Bartka Piwowarskiego. Kolejnego gola przyniosła indywidualna akcja Mikołaja Ozimka, który po okiwaniu kilku zawodników oraz bramkarza dał Błoniance sześciu bramkowe prowadzenie. W 68 minucie ósmą bramkę zdobył Oskar Oracki po podaniu Dominika Jarczaka.

W końcówce spotkania swoimi bramkarskimi umiejętnościami popisał się bramkarz Miłosz Rusinowicz, który w 88 minucie obronił sytuację sam na sam, a następnie w 90 minucie wyczuł zamiary zawodnika Piasta broniąc rzut karny. To kolejne spotkanie z rzędu w którym drużyna z Błonia pokazuje że ostatnie zwycięstwa nie były przypadkiem. Miejmy nadzieję że taka gra utrzyma się do końca rundy.

Już za tydzień zapraszamy na mecz derbowy z drużyną z Passu. Spotkanie zaplanowano na sobotę 13.10.2018. godzina 11:00.

Skład: Rusinowicz, Duda, Piwowarski ,Oracki, Ochocki, Piotr Wojtasik jr., Gajewski, Mąka, Krzowski, Bartłomiej Wojtasik.

Bramki: dwie Sroka, dwie Piwowarski, dwie Oracki, Ozimek, Duda.