Komunikat dot. opieki medycznej w rozgrywkach IV ligi

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej informuje, że po analizie reportów delegatów oraz sprawozdań sędziów, wynika, iż na niektórych meczach IV ligi opiekę medyczną sprawowała pielęgniarka, a nie tak Jak w wymogach licencyjnych lekarz lub ratownik medyczny.

Dlatego też począwszy od IV kolejki rozgrywek przypadającej na termin 29-30 sierpnia 2015 roku sędzia ma prawo odmówić prowadzenia zawodów w przypadku braku na maksymalnie 15 minut przed rozpoczęciem meczu lekarza lub ratownika medycznego, który w obecności sędziego udokumentuje swoją obecność złożonym podpisem i pieczęcią.

Rozpoczęcie meczu przez sędziego przy braku spełnienia wymogów regulaminowych w tym zakresie (np. obecność pielęgniarki) jest indywidualną decyzją sędziego i w przypadku zdarzeń i kontuzji, to on bierze odpowiedzialność za zaistniałą sytuację.

Źródło: mzpn.pl