Kolejne zwycięstwo rezerw.

W dniu 4 listopada, druga drużyna Błonianki rozegrała ostatni mecz na obcym terenie w tej rundzie. Zły stan murawy oraz ciężki przeciwnik sprawiały spore problemy naszej drużynie w pojedynku z miejscowym UKSem Ołtarzew.

Na pierwszą połowę Błonianka wyszła wysokim pressingiem co przełożyło się na kilka dobrych sytuacji na otwarcie wyniku. Niestety żadna z nich nie przyniosła upragnionej bramki. Dopiero w 26 minucie spotkania udało się zdobyć gola. Po podaniu Oskara Orackiego i po ominięciu bramkarza piłkę w bramce umieścił Mikołaj Ozimkek. Po tej sytuacji drużyna z Błonia nabrała wiatru w żagle co poskutkowało bramką w 30 minucie, Sroka wykorzystał dokładne podanie Oskara i skierował piłkę do pustej bramki. Błonianka raz za razem napierała na bramkę gospodarzy. W 35 minucie obrońca Ołtarzewa nieprzepisowo zatrzymał w polu karnym Ozimka i sędzia pokazał na jedenasty metr. Karnego wykończył niezawodny w tym sezonie Oskar Oracki. Do tej pory nieaktywna ofensywa gospodarzy, rzuciła się do ataku co poskutkowało kilkoma strzałami i rzutem wolnym w 43 minucie po którym padła bramka dla drużyny Ołtarzewa. Chwilę po tej akcji sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania.

W drugiej połowie Błonianka znowu wyszła wysoko ustawiona, co poskutkowało szybką bramką w 54 minucie po wykończeniu dobrze dogranej piłki z boku boiska przez Bartka Piwowarskiego. Po czwartej zdobytej bramce Błonianka nieco oddała inicjatywę gospodarzom, dzięki czemu dostali oni szanse na zdobycie bramki po rzucie wolnym z bliskiej odległości, jednak tym razem na posterunku stanął bramkarz Miłosz Rusinowicz, który obronił strzał lecący w okienko. W 70 minucie goście mogli podwyższyć prowadzenie za sprawą bardzo aktywnego w tym meczu Oskara, niestety ostatecznie skończyło się zaledwie na poprzeczce. Gospodarze walczyli do końca i w 76 minucie mieli kolejną dobrą sytuację po strzale z wysokości pola karnego, jednak i tym razem nasz bramkarz zachował się bezbłędnie, broniąc bardzo nieprzyjemną piłkę, lecącą po ziemi w długi róg bramki. Pomimo starań drużyny z Ołtarzewa ostatnie słowo należało do Błonianki. W 90 minucie sędzia po raz drugi podyktował rzut karny, do którego podszedł Emil Koperda zamieniając go na bramkę.

Błonianka II Błonie pewnie pokonała miejscowy UKS Ołtarzew 5:1. To były naprawdę ważne trzy punkty.

W najbliższą niedzielę rezerwy zagrają swój ostatni mecz w tej rundzie z Tajfunem Brochów. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 13:00. Zapraszamy wszystkich kibiców na mecz!!!

Skład: Rusinowicz- Wojtasik Piotr jr, Mędygrał, Koperda, Wawryło Szymon- Krzowski, Gajewski, Piwowarski, Ozimek- Sroka, Oracki.

Zmiany: 63' Krzowski- Smoliński, 63' Wawryło Szymon- Szydłowski 75', Ozimek- Fus,75' Oracki- Szymański, 82' Piwowarski- Głowacki.

Bramki: 26' Ozimek, 30' Sroka, 35' Oracki (z rzutu karnego), 55' Piwowarski, 90' Koperda ( z rzutu karnego )

Żółte kartki: Wojtasik Piotr jr, Szymański.