Derby dla Błonianki!

Jesienna aura powitała kibiców i zawodników rozgrywanego meczu w Błoniu na stadionie miejskim przy Legionów 3A pomiędzy Błonianką II Błonie a Passovią Pass. Atmosfera była napięta a emocje dało się wyczuć w każdym zakamarku na stadionie.

Pierwszy gwizdek sędziego i już gramy! Spotkanie zaczęło się od walki głównie w środku boiska z przewagą Passovii. Nadeszła 8 minuta i rzut wolny dla gości z okolic 30 metra po prawej stronie boiska. Gwizdek sędziego, niskie zaskakujące dośrodkowanie i gol dla drużyny Passovii po główce Liszkiewicza. Błonianka w dalszej części pierwszej połowy próbowała wyrównać wynik meczu, jednak pozostał on niezmieniony do końca pierwszej połowy. W tym czasie drużyna Passovi obiła jeszcze poprzeczkę po strzale Szrebki.

W drugiej części spotkania zza chmur wyszło słońce a wraz z nim zmotywowana drużyna gospodarzy. Gra stała się bardziej otwarta ataki z obu stron były coraz groźniejsze a to musiało zaowocować bramkami. W 67 minucie groźny atak lewą stroną Błonianki strzela Oracki, piłka odbita od nóg obrońcy gości trafia w spojenie słupka z poprzeczką jednak dobiega do niej Bonarski strzela z prawej strony pola karnego i piłka wpada do siatki!!! Błonianka doprowadza do remisu w meczu derbowym z Passovią. Widać było niezwykłe zaangażowanie z obu stron, nikt z piłkarzy nie odstawiał nogi co zaowocowało kilkoma żółtymi kartkami. Nadchodzi następna akcja piłkę niedokładnie wybija bramkarz gości dopada do niej Oracki i po profesorsku kładzie bramkarza zwodem a sam dopełnia formalności pakując futbolówkę do pustej bramki. Wybuch radości kibiców Błonianki, która wychodzi na prowadzenie!!! Ostatnie minuty spotkania to ataki z obu stron. Passovia za wszelką cenę chciała zremisować to spotkanie. Akcja gości piłkę przyjmuję napastnik, próbuje lobować, jednak znakomita parada Sara ratuję nas przed stratą bramki. Do końca spotkania emocje były na najwyższym poziomie, ale po ostatnim gwizdku sędziego zwycięzca był tylko jeden! Wynik końcowy 2-1! To kolejny mecz w tym sezonie piłkarzy z Błonia w którym odrabiają straty i to oni cieszą się na końcu ze zwycięstwa i 3 punktów! Wielkie brawa dla obu drużyn za walkę i serce zostawione na boisku! Z pewnością było to spotkanie na szczycie Warszawskiej Serie A!

Skład: Sar Radosław, Mikulski Łukasz, Koperda Emil, Smoliński Mateusz, Mędygrał Paweł, Sroka Kacper, Bonarski Marcin, Oracki Oskar, Karpiński Damian, Wasiak Adrian, Wojtasik Piotr.

Zmiany: 68' Wojtasik jr- Kacprzak 89' Smoliński- Fus 91' Sroka- Więckowski.

Bramki: 67' Bonarski 76' Oracki

Żółte kartki: Oracki, Mędygrał.