Błonianka wygrywa sparing z Kosą

BŁONIANKA Błonie - KOSA Konstancin 6:2(1:1,0:0,5:1)
bramki: Wójcik 9, Wasiak 77, testowany 87,91, testowany 95, testowany 96 - Kosa 25, Kosa 82

Skład wyjściowy: Sar - Wasiak, Ochocki, Pater, Domrzalski - Bonarski, Mąka, Wójcik, zawodnik testowany - zawodnik testowany, zawodnik testowany. Zagrali także: zawodnik testowany, zawodnik testowany oraz Popiński

W sobotnie popołudnie seniorzy Błonianki Błonie rozegrali drugi mecz sparingowy. Na stadionie w Ożarowie nasza drużyna zmierzyła się z ligowym rywalem, ekipą Kosy Konstancin. Od początku spotkania dobre tempo narzucili nasi zawodnicy, którzy szybko objęli prowadzenie po efektownym strzale Kamila Wójcika. Z czasem do głosu dochodzili przeciwnicy, raz po raz wyprowadzając groźne kontry na zmęczonych mocnym początkiem piłkarzy Błonianki. Wyrównująca bramka padła po zamieszaniu w polu karnym i płaskim strzale w długi róg. W drugiej części meczu obie drużyny sukcesywnie realizowały meczowe założenie. Kilka strzałów oddanych przez naszych zawodników szybowała 2-3 metry nad bramką lub też były bronione przez golkipera Kosy. W trzeciej tercji Adrian Wasiak dał prowadzenie Błoniance, wykorzystując świetne podanie z lewej strony i umieścił piłkę w bramce. Kilka minut później rywale doprowadzili do wyrównania (bramka bez historii). Gdy już wydawało, że mecz zakończy się remisem do głosu doszli nowi zawodnicy, którzy w odstępie kilku minut czterokrotnie rozklepali defensywę Kosy.

Mecz rozegrano w trzech (nierównych) tercjach trwających 32, 25 oraz 40 minut.