Baraże o IV Ligę. Znamy zwycięzców!

Barażowy galimatias... czyli dogrywka po sezonie zasadniczym.

W sobotę rozegrano rewanżowe pojedynki baraży pomiędzy wicemistrzami sześciu mazowieckich "okręgówek". Awans do IV Ligi wywalczyły: UKS Łady, Drukarz Warszawa oraz Czarni Węgrów.

UKS Łady - LKS Promna 2:0. Pierwszy mecz 2:1
Drukarz Warszawa - Tęcza Łyse 2:1. Pierwszy mecz 2:2
Czarni Węgrów - Amator Maszewo 5:0. Pierwszy mecz 1:1

Wicemistrzowie z mazowieckich IV Lig rozegrali pierwszy mecz barażowy o awans do III Ligi:
Oskar Przysucha - Mazovia Mińsk Mazowiecki 1:0
Zwycięzca dwumeczu zagra z GKS II Bełchatów... ale gdyby Pogoń II Siedlce NIE wycofała się z III ligi to baraże zostaną anulowane... sam Bareja by tego lepiej nie wymyślił.

Z kolei w III Lidze degradacji uniknął przedostatni w tabeli Start Otwock (licencji nie dostały Omega Kleszczów oraz WKS Wieluń), co otworzyło furtkę dla zespołu czwartoligowego. W pierwszym meczu barażowym o utrzymanie KS Raszyn rozbił Koronę Szydłowo 5:0 i praktycznie zapewnił sobie miejsce w IV Lidze.

W przypadku dopełnienia formalności przez Raszyński klub w rewanżu... możliwy jest baraż o utrzymanie w "okręgówce", o które ubiegać się mogą Ryś Laski oraz ŁKS Łochów.

Tekst: fan